W dniu 21 stycznia 2017 r. z okazji Dnia Babci i Dziadka , odbył się w Żelazowej Woli Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów sekcji instrumentów smyczkowych i gitary Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im .Fr. Chopina w Sochaczewie .
Uczniowie zostali przygotowani przez nauczycieli :Małgorzatę Zalewską,Jolantę Bartnik ,Patrycję Barwińską ,Maritę Uhlig, Jolantę Kamińską - Krawczewską ,Adama Misiaka, Katarzynę Bonatowską, Macieja Regulskiego , akompaniowała na fortepianie pani Marta Guzik. W programie znalazły sie tradycyjne kolędy i pastorałki ,usłyszeliśmy m.in. Julajże Jezuniu , Jezus malusieńki, Wśród nocnej ciszy, A wczoraj z wieczora , Bóg się rodzi oraz inne piękne kolędy . Pomiędzy wykonywanymi kolędami , zebrana na sali publiczność mogła usłyszeć informacje o przodkach Fr.Chopina , przekazane przez p.Justynę Piątkowską-Duraj. Kolędowanie zostało połączone z warsztatami plastycznymi ,na których uczniowie wykonywali prace dla zaproszonych Babć i Dziadków . Na zakończenie uroczystości pani Joanna Niewiadomska –Kocik , kierownik ds .Oranizacji i Zarządzania Domem Urodzenia Fryderyka Chopina podziękowała pani Dyrektor PSM I i II st. im.Fr.Chopina Annie Wróblewskiej oraz wszystkim nauczycielom za przygotowanie koncertu . Pomysłodawca koncertu kierownik sekcji instrumentów smyczkowych i gitary Marita Uhlig W dniach 12 - 15 stycznia 2017 r. w Sochaczewskiej Szkole Muzycznej odbyła się kolejna, VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego.
Do Sochaczewa przyjechało 125 uczestników z całej Polski ( ze 131 zgłoszonych), aby wystąpić w murach naszej szkoły. Obradom konkursu przewodniczył prof. Andrzej Zieliński, a pozostałymi członkami jury byli prof. Stanisław Firlej oraz dr hab. Piotr Hausenplas. Uczestnicy prezentowali przygotowany program w VI ustalonych kategoriach klasowych. Obejmowały one uczniów kształcących się w I i II stopniu Szkół Muzycznych. Założeniem konkursu było m.in wykonanie w każdej grupie utworu kompozytora polskiego. Po swoim wystąpieniu każdy uczestnik otrzymywał płytę z nagraniem swojej prezentacji na konkursie oraz pamiątkowy kubek z logo Konkursu. Już sam występ na takich przesłuchaniach jest dużym wyróżnieniem. Choć pociąga za sobą wiele godzin spędzonych na ćwiczeniu, zgłębianiu techniki wiolonczelowej, poznawaniu literatury muzycznej i interpretacji utworów z różnych epok, to daje możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed wybitnym jury w gronie najlepszych rówieśników. Poziom gry uczestników był bardzo wysoki, dlatego też wielu z nich zostało nagrodzonych za wykonanie swoich utworów. Wyróżniono 59 konkursowiczów. W naszej szkole również znaleźli się laureaci: z gr. I – III miejsce zajął Jeremi Michałowicz – uczeń p. Adama Misiaka; z gr. II – wyróżnienie zajęła Monika Krawczewska - uczennica p. Jolanty Kamińskiej-Krawczewskiej; z gr. IV – wyróżnienie zajęli Zofia Majcher i Antoni Wojciechowski – uczniowie p. Adama Misiaka; z gr. V - wyróżnienie zajęła Julia Więckowska - uczennica p. Jolanty Kamińskiej-Krawczewskiej; Uczestnikami konkursu z naszej szkoły byli także: Justyna Gawor, Bartłomiej Kądziela, Julia Pałdyna, Zuzanna Słowatycka i Dominika Wachnik. Jesteśmy zadowoleni, że konkurs ten cieszy się tak dużą popularnością, że z każdą edycją przyjeżdża zaprezentować swoją grę coraz więcej osób. Tegoroczną edycję VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego wsparło finansowo Centrum Edukacji Artystycznej, za co serdecznie dziękujemy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom, którzy przygotowali uczniów oraz osobom, które przyczyniły się do uświetnienia naszego wiolonczelowego święta. Jolanta Kamińska-Krawczewska Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w czwartek 5 stycznia 2017 r. mieli okazję do zdobywania nowych umiejętności pod okiem członków kwintetu „Mellow Five”. Tego dnia odbyły się warsztaty prowadzone przez doświadczonych muzyków i pedagogów: Agatę Piotrowską-Bartoszek w klasie oboju, Ewelinę Zawiślak w klasie fletu, Jacka Delonga w klasie saksofonu, Adama Manijaka w klasie fortepianu i Dorotę Cegielską, która prowadziła zajęcia z zespołami kameralnymi działającymi w naszej szkole. Uczniowie i pedagodzy prezentowali swoje umiejętności podczas lekcji otwartych, obserwowanych przez instrumentalistów i pedagogów.
Po zakończonych warsztatach odbył się pełen energii i gorących rytmów koncert, podczas którego zgromadzeni słuchacze poznali nowe, ciekawe aranżacje i interpretacje utworów z kanonu muzyki filmowej i rozrywkowej. Usłyszeliśmy ciekawą aranżację „Prząśniczki” Stanisława Moniuszki, doskonale znane motywy z musicalu „West Side Story” Leonarda Bernsteina, nostalgiczne tematy utworu „Nie odchodź” Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory w aranżacji Doroty Cegielskiej, utwór „Asonans” skomponowany przez Adama Manijaka oraz „Spain” – Chicka Chorea również w aranżacji Adama Manijaka. Podczas koncertu nie zabrakło muzyki nawiązującej do karnawału czyli „Samba De Orfeu, aquarela do Brasil” – L.Bonfa, A.Barroso, Niltinho/H.Lobo. Na szczególne wyróżnienie zasługuje brawurowe wykonanie utworu „Para ti latino” O. Cartaya, które usłyszeliśmy w interpretacji saksofonisty Jacka Delonga i pianisty Adama Manijaka. ![]() Po raz kolejny w Naszej Szkole odbędzie się koncert rodzin muzykujących. W koncercie udział może wziąć każdy, kto kocha muzykę, cieszy się ze wspólnego muzykowania i ma ochotę podzielić się swoją pasją z innymi. Jeżeli w Twojej rodzinie ktoś (siostra, brat, mama, tata, babcia, dziadek, kuzyn itd.) śpiewa lub gra na instrumencie, w takim razie, jest to coś dla Was!!! Repertuar dowolny – od rozrywki do klasyki Termin Koncertu przewidywany jest na 11 lutego 2017 roku sobota Swój udział można zgłaszać do 31 stycznia 2017 w sali 39 u pani M.Miłkowskiej- Cieśla lub w Sekretariacie Szkoły. Serdecznie zapraszamy i czekamy na liczne zgłoszenia. ![]()
MELLOW FIVE – noworoczny koncert i warsztaty dla uczniów PSM I i II st. im. F. Chopina w Sochaczewie1/1/2017
![]() 5 stycznia 2017 roku o godz. 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie odbędzie się koncert zespołu „Mellow Five”. Członkowie tego zespołu to jedyny w Polsce klasyczny kwartet dęty drewniany w składzie: flet, obój, klarnet i fagot z towarzyszeniem fortepianu, wykonujący poza utworami klasycznymi, skomponowanymi oryginalnie na ten skład, również standardy jazzowe i filmowe we własnych aranżacjach. Skład zespołu tworzą członkowie orkiestry symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, którzy są również wykładowcami Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi i pedagogami szkół muzycznych: - Agata Piotrowska-Bartoszek – obój - Ewelina Zawiślak – flet - Dorota Cegielska – fagot - Jacek Delong – saksofon - Adam Manijak – fortepian Koncert zespołu „Mellow Five” poprzedzony będzie warsztatami, podczas których uczniowie naszej szkoły będą mogli prezentować i szlifować swoje umiejętności zarówno w zakresie gry solowej, jak i kameralnej. Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach i koncercie. |
|